پلاک برنجی

پلاک برنجی با داشتن قابلیت حکاکی و لیزر بر روی آن برای استفاده در فضاهای مختلف مناسب است. برای ثبت سفارش و تهیه پلاک برنجی با کیفیت بالا و قیمت مناسب، با کارشناسان این مجموعه ارتباط مستقیم برقرار نمایید.

در ادامه مطلب به بررسی مشخصات پلاک برنجی و عوامل موثر بر قیمت ساخت آن می پردازیم:

بررسی پلاک برنجی

برنج یک دسته از آلیاژهای فلزی بوده که عمدتاً از ترکیب مس و روی تشکیل می شود. تغییراتی که در ترکیب و درصد اولیه این عناصر و اضافه شدن عناصر دیگر مانند قلع و سرب صورت می گیرد، منجر به تولید طیف گسترده‌ ای از این فلز می گردد.
فلز برنج به دلیل رنگ طلایی زیبا، نقطه ذوب پایین، مقاومت در برابر اکسیداسیون مورد توجه و علاقه صنعتگران قرار گرفته است. به همین جهت از این فلز برای ساخت انواع پلاک استفاده می کنند.
ویژگی ها و مشخصاتی که موجب محبوبیت بیشتر پلاک برنجی می شود عبارتند از:
• فلز برنج در برابر کدر و لکه دار شدن از مقاومت بالایی برخوردار است.
• این فلز اکسید نشده و دچار زنگ زدگی نمی گردد.
• مس موجود در فلز برنج خاصیت میکروب کشی دارد.
• با داشتن نقطه ذوب پایین به راحتی می توان هر طرحی را با روش اسید شویی یا لیزر بر روی آن ایجاد کرد.
• رنگ خاص فلز برنج یکی از دلایل عمده این است که در پلاک سازی مورد توجه قرار می گیرد.

با داشتن ویژگی های ذکر شده از این فلز برای تولید انواع پلاک های پرکاربرد در ساختمان ها، رستوران ها، مطب پزشکان، پلاک مشخصات، پلاک دستگاه ها، پلاک فلزی خانه و موارد مختلف دیگر استفاده می کنند.
به طور معمول این پلاک را با قطر ۶ میلی متر آماده سازی می ‌کنند؛ اما در صورت امکان می توان پلاک ها را با ضخامت های بیشتر نیز تولید نمود.

روش های ساختن پلاک برنجی

پلاک های برنجی به دلیل داشتن ظاهری زیباتر مورد توجه زیادی قرار می گیرند و برای ساخت انواع پلاک ها می توان از ورق های برنجی با ضخامت های مختلف استفاده نمود.
در بین روش های زیادی که برای ساختن پلاک برنجی وجود دارد، بهتر است تا از روش هایی استفاده شود که کمترین میزان خوردگی و آسیب به فلز وجود داشته و می ‌توان با سرعت بالاتر و هزینه کمتر پلاک ها را آماده کرد.
در این بخش به بررسی دو روش مهم که بیشترین استقبال و تقاضا برای ساختن پلاک برنجی را دارند می پردازیم:

روش اسید شویی

با استفاده از روش اسید شویی در یک فرایند کنترل شده و امکان تولید قطعات بسیار پیچیده نیز وجود دارد. در این روش ابتدا طرح مورد نظر بر روی سطح فلز برنج کشیده شده و تمامی قسمت هایی که نباید تغییر کند با مواد مخصوص پوشش داده می ‌شوند و شیوه اسید شویی پلاک برنجی باید توسط افراد متخصص صورت بگیرید. چرا که شناخت نوع اسیدها و میزان استفاده از آنها تأثیر زیادی بر ظرافت نهایی کار دارد. این روش جهت ساخت پلاک های همچون پلاک استیل، پلاک فلزی تبلیغاتی، پلاک فلزی دکوری و سایر پلاک ها نیز اجزا می شود.

روش چاپ لیزر

چاپ بر روی پلاک های برنجی با استفاده از تأثیر تابش نور لیزر رخ می دهد، این نور با متمرکز شدن به یک پرتو باریک غلظت بالایی داشته و با گرم کردن سطح و تبخیر مواد در محل برخورد هرگونه طرح و نوشته را مشخص می کند. در حال حاضر به دلیل پیشرفتی که در دستگاه های چند محور سی ان سی و لیزر به وجود آمده، بدون شک امکان طراحی طرح ها و اشکال خاص و حتی تزیینی نیز بر روی فلز برنج وجود دارد.
مزایای استفاده از لیزر در فلز برنج بسیار زیاد است که از مهمترین آنها سرعت بالا، عدم وجود مواد مصرفی دیگر و امکان خلق تصاویر و طرح های پیچیده در عرض چند ثانیه است که بدون هیچ تأثیر مکانیکی بر روی فلز برنج ایجاد می شود.

قیمت پلاک برنجی چگونه مشخص می گردد؟

پلاک برنجی به دلیل زیبایی خاصی که دارد، بیشتر مورد توجه قرار می‌ گیرد؛ اما مسئله مهم در هنگام تهیه این پلاک ها قیمت ‌های ارائه شده برای آنها است.
قیمت به خصوص در زمانی که ابعاد پلاک بزرگ است یا در تعداد زیاد به این محصول نیاز بوده و اهمیت پیدا می‌ کند.
در این بخش به بررسی برخی از عواملی که می توانند بر قیمت پلاک برنجی تأثیر بگذارند، می ‌پردازیم:

ضخامت ورق

ضخامت پلاک‌ ها هر چقدر که بیشتر باشد، در نتیجه قیمت آنها نیز افزایش پیدا می ‌کند.

نحوه حکاکی

این پلاک ها با دو شیوه حکاکی اسید شویی و لیزر آماده‌سازی می ‌شوند که حکاکی اسید شویی برای سفارشات عمده مناسب ‌تر است.

ابعاد و اندازه

ابعاد و اندازه پلاک هر چقدر که بزرگتر باشد، در نتیجه فلز بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد.

مراکز ارائه دهنده

انتخاب مراکز ارائه دهنده ای که در زمینه تهیه مواد اولیه و ارائه آن به دست و مصرف کننده نهایی بدون واسطه عمل می کنند، تأثیر زیادی در کاهش قیمت ساخت پلاک فلزی دارد.

سفارش ساخت پلاک برنجی

انتخاب این مجموعه برای سفارش ساخت پلاک برنجی در تهران و کلیه شهرهای ایران موجب می ‌شود تا متناسب با شرایط و نیاز خود بهترین طرح ها و کیفیت بالا را به دست آورید.
در این مجموعه نیروهای متخصصی حضور دارند که پس از دریافت سفارش مشتری بهترین طرح ها را ارائه داده تا متناسب با انتخاب و نظرات شما پلاک های مورد نظر را تولید نمایند.
قیمت پلاک برنجی که ارتباط مستقیم به کیفیت ساخت و کیفیت فلز برنج دارند، در این مجموعه مناسب است.

×
بازگشت
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
ایمیل