پلاک کد شناسایی درخت

پلاک کد شناسایی درخت به پلاک های فلزی گفته می شود که در صورت نیاز به همراه زنجیر تولید شده و بر روی درختان جهت شناسایی بهتر نصب می گردد. جهت سفارش پلاک درخت با کیفیت مناسب و چاپ افست به همراه پوشش ورنی مقاوم این مجموعه خدمات خوبی را ارائه می ‌دهد.

پلاک کد شناسایی درخت چیست؟

پلاک کد شناسایی درخت در سال های اخیر به شکل جدی ترین مورد استفاده قرار می گیرد و به منظور شناسایی و ارزیابی فضاهای سبز شهری کاربرد دارد.
شهرداری ها معمولاً اطلاعات مهمی مانند سن، نام، نوع درخت و اطلاعات مختلف دیگر را بر روی این پلاک ها درج کرده و با نصب آن بر روی درخت اطلاعات مناسبی را به بازدیدکنندگان و علاقه ‌مندان به درخت ها ارائه می کنند.
در واقع ثبت اطلاعات هر درخت بر روی پلاک و سپس در سیستم های بایگانی موجب می ‌شود تا در صورت بروز هرگونه مشکل به راحتی و بدون نگرانی بتوان آن را پیگیری نمود.
با تولید انواع پلاک کد شناسایی درخت به صورت بارکد کیو آر روی پلاک ها به شکل بهتری می توان رشد و سلامت درخت ها را پیگیری کرد.

چند نکته مهم قبل از خرید پلاک کد شناسایی درخت

از اقدامات لازم که در هنگام شناسنامه دار کردن درختان مد نظر قرار گرفته، استفاده از پلاک های مناسب است. هر پلاک شامل اطلاعات مهمی در رابطه با درخت بوده که به راحتی می توان آن را پیگیری نمود.
معمولا هر پلاک باید سال های طولانی مهمان درخت باقی بماند، بنابراین لازم است که از متریال های با کیفیت بالا انتخاب شده تا در شرایط جوی مختلف دوام بیاورد.
چرا که هر پلاک حاوی اطلاعات مهمی بوده که در صورت پاک شدن بخشی از آن ممکن است که مشکلاتی برای نگهداری از درخت ها به وجود بیاید. پس حتماً باید پلاک هایی که برای درخت تهیه می شود از شرایط خاصی برخوردار گردند.
در این بخش به بررسی چند نکته مهم قبل از خرید پلاک کد شناسایی درخت می پردازیم:

جنس پلاک درخت

جنس پلاک های درخت معمولا از فلز آلومینیوم انتخاب می ‌شود که به دلیل رنگ روشن نقره ‌ای لازم است قبل از چاپ این فلز آماده سازی گردد. دقت در آماده سازی ورق آلومینیوم و نحوه تمیز کاری آن رابطه مستقیمی با کیفیت چاپ پیدا می‌ کند. به غیر از فلز آلومینیوم جنس دیگری که برای پلاک درخت انتخاب می‌ شود، باید درجه یک و مرغوب بوده تا بتواند در برابر عوامل محیطی دوام بیاورد.

ضخامت پلاک درخت

انتخاب ضخامت صحیح مسئله مهمی است؛ چرا که هر چقدر ضخامت ورق بیشتر بوده، در نتیجه قیمت تمام شده افزایش پیدا می کند. در صورت انتخاب ورق هایی با ضخامت نازک تر ممکن است که پلاک خیلی زود کیفیت خود را از دست بدهد. پس انتخاب ضخامتی مناسب برای درج اطلاعات به شکل صحیح و قیمت مقرون به صرفه از عوامل بسیار مهم است.

شکل و اندازه پلاک

شکل و اندازه و فرم پلاک به پارامترهای زیادی ارتباط پیدا می کند که مهمترین آنها تنه درخت است. برای درختان کم سن و سال با قطر کمتر از پلاک های کوچکتر استفاده می‌ کنند و هر چقدر که قطر تنه درخت بیشتر بوده در نتیجه باید از پلاک هایی با ابعاد بزرگ استفاده نمایند. در رابطه با فرم ظاهری آنها انتخاب پلاک های مستطیل و بیضی شکل بهترین انتخاب است.

نحوه نصب پلاک

نحوه نصب پلاک بر روی درخت اهمیت زیادی پیدا می کند، چرا که در صورت نصب افقی ممکن است بر اثر رشد تنه درخت، فاصله میخ ها بیشتر شده و پلاک کنده شود؛ اما در نصب عمودی، پلاک طول عمر بالاتری پیدا می کند.

چاپ پلاک

چندین روش مختلف برای چاپ پلاک ها وجود دارد که با توجه به نوع فلز انتخاب شده می توان از روش های اسید شویی، چاپ افست یا چاپ های لیزری استفاده نمود. اما مهم ترین توصیه این است که حتماً با توجه به شرایط اقلیمی و میزان شدت نور خورشید نوع چاپ را انتخاب نمایید.

سفارش پلاک کد شناسایی درخت با قیمت مناسب

در هنگام سفارش پلاک شناسانی درخت قیمت این محصول اهمیت زیادی پیدا می کند و با توجه به ابعاد و اندازه پلاک و نوع متریال به کار برده شده در آن و حتی ضخامت ورق قیمت آن مشخص می ‌شود.
البته انتخاب مراکز عرضه و فروش مستقیم و بدون واسطه یکی از عامل های بسیار مهم در قیمت ارائه این محصولات است که این مجموعه یکی از بهترین ها در این حوزه معرفی می گردد.
با انتخاب این مجموعه جهت سفارش پلاک درخت با خیال راحت می توانید متریال با کیفیت بالا را با قیمت مناسب تهیه نمایید؛ چرا که در روند تولید و توزیع به هیچ عنوان واسطه ها حضور ندارند.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب پلاک ها با توجه به شرایط آب و هوایی هر منطقه و ابعاد و اندازه آن متناسب برای هر درخت، با کارشناسان این مجموعه بدون پرداخت هزینه ارتباط برقرار نمایید.

×
بازگشت
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
ایمیل